Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavský magistrát vyhlasuje súťaž na nový informačný parkovací systém v hlavnom meste

február 05, 2020 - 15:04
Informačný systém parkovania je podľa magistrátu nevyhnutnou súčasťou spustenia a fungovania celomestskej parkovacej politiky. Parkovaciu politiku schválili poslanci mestského zastupiteľstva v júni minulého roku. Nové pravidlá parkovania budú platiť od roku 2021. Do spustenia celomestskej parkovacej politiky je potrebné pripraviť potrebnú dopravnú infraštruktúru, t.j. budovať parkovacie miesta v rezidentských zónach, taktiež budovať záchytné parkoviská...
Foto: 

V dôsledku čo najlepšej pripravenosti sa magistrát rozhodol vyhlásiť súťaž na nový informačný parkovací systém, ktrý je podľa magistrátu nevyhnutnou súčasťou  pustenia a fungovania celomestskej parkovacej politiky. Systém má umožniť zaregistrovať vozidlo do systému prostredníctvom evidenčného čísla vozidla, uhradiť parkovné, kontrolovať tieto úhrady alebo prerozdeľovať výnosy z parkovania. „Ide o komplexné riešenie softvéru a technológií, na ktorého príprave pracuje tím odborníkov z magistrátu, vrátane IT špecialistov, právnikov, dátových analytikov, dopravných odborníkov či špecialistov na verejné obstarávanie niekoľko mesiacov.  Vyhlásenie samotného verejného obstarávania na nový parkovací systém plánuje hlavné mesto začiatkom jari.

Pripravené podklady do súťaže plánuje mesto overiť aj prostredníctvom tzv. prípravných trhových konzultácií, ktoré budú prebiehať vo februári. Odborníci z externého prostredia sa môžu takýmto spôsobom zoznámiť s predstavou obstarávateľa a navrhnúť vylepšenia plánovaného systému a jeho využitia na základe vlastných skúseností z praxe. Na základe ich spätnej väzby môže byť zadanie pre verejné obstarávanie ešte upravené.

- - Inzercia - -