Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako to aktuálne vyzerá vo Vysokých Tatrách

júl 29, 2020 - 14:00
Z dôvodu rozširujúceho sa koronavírusu sa rozhodli tráviť dovolenku na Slovensku nielen domáci, ale aj turisti z najbližších krajín. Z Čiech, Poľska či Maďarska. Výsledok je, že sa musíte obrniť trpezlivosťou, alebo si vyberať menej populárne trasy a objaviť naše majestátne veľhory z novej perspektívy.
Foto: 

Hrebienok

Žiaľ je pravda, že v ranných hodinách sa na pozemnú lanovku dostanete veľmi ťažko, respektíve si musíte vystáť dlhú radu. Následne sa budete v zubačke naozaj tlačiť s množstvom ľudí, takže si treba rozmyslieť, či to za to stojí. Výstup na hrebienok náročný nie je, dá sa ísť aj po asfaltovej ceste, to už je na každom čo preferuje. Cez les je to nenáročná prechádzka na konci ktorej bude taktiež množstvo turistov, ale hrebienok je štartovacia čiara do mnohých ďalších zaujímavých miest. Stojí za to si to vyšlapať a minimálne si ísť pozrieť vodopády. Zvládnu to aj deti a zážitok máte zaručený. Sú aj po mnohých opakovaných návštevách rovnako krásne. 

Tatranské elektrické železnice

Žiaľ musím upozorniť na to, že v súčasných dňoch sú v ranných hodinách naozaj preplnené. Až natoľko, že je problém sa nimi niekam prepraviť. Nedokážu previesť počet ľudí, ktorí by sa radi zviezli a tí teda postávajú na perónoch a čakajú na najbližší vláčik. Parkoviská taktiež praskajú vo švíkoch, najlepším riešením je bývať poblíž hrebienka a tým pádom byť odkázaní iba na vlastné nohy. Tie sú jediná istota. A ešte bicykel. 

Sliezsky dom

Podnebie vo Vysokých tatrách je v týchto dňoch priaznivé. Ideálny čas pre turistiku, prechádzky, objavovanie nových lokalít a prírodných krás. My sme sa rozhodli absolvovať túru na Sliezsky dom. Pešo z Tatranskej Polianky je vysokohorský výstup rovno k Sliezskemu domu. Na ceste vás stretávajú krásne prírodné scenérie, môžete sa osviežiť v malých vodopádoch a po príchode do cieľa vás čaká na tatranské pomery až luxusná chata, kde sa môžete osviežiť a nabrať síl na cestu naspäť. Oddych v prírode je nenahraditeľný, hlavne, keď po ceste nájdete množstvo chránených rastlín a čistý vysokohorskú vodu. Každý kus tejto cesty je očarujúci a splynutie s prírodou vám nenahradí žiadna civilizácia. Naspäť sme sa rozhodli ísť po magistrále smerom na Hrebienok a čakala nás cesta plná zážitkov. Popri vysokohorskom chodníku rástli čučoriedky a cítili sme sa veľmi dobre. Mali sme krásny výhľad na Poprad a mestské prostredie, tak vzdialené, že sme ani necítili potrebu zapadnúť do jeho koloritu. 

Tatry sú nenahraditeľné a my sme sa presvedčili, nie prvý krát, že nám poskytujú obrovské množstvo zážitkov a skvelého oddychu.

- - Inzercia - -